France 24 – Roméo Langlois: Irak’ın kuzeyindeyiz, ama Şengal dağlarını tutanlar gerçekte Suriye ve Türkiye’den gelen Kürt savaşçılardır

France 24: PKK savaşçıları çok tecrübeli ve çevik

Fransız haber kanalı France24’ün Şengal dağına gönderdiği ekip, PKK ve YPG savaşçılarının Êzidîlerin yardımına koştuğunu belirtti. Haberde, PKK savaşçılarını çok tecrübeli, hareketli, çevik ve çok taktik olduğu kaydedildi.

Şengal dağlarına özel bir ekip gönderen France24 kanalı, “Kürtlerin kutsal ittifakı Êzidîleri kurtarıyor” başlığı altında bir haber yayınladı.

Alandaki gelişmeleri aktaran gazeteci Roméo Langlois, “Irak’ın kuzeyindeyiz, ama Şengal dağlarını tutanlar gerçekte Suriye ve Türkiye’den gelen Kürt savaşçılardır” dedi.
France24, PKK birliklerinin savaş alanına gelmesinin “kesinlikle Iraklı peşmergelerin kaybedilen toprakların bir kısmını geri almasına yardımcı olduğunu” kaydetti.

Fransız televizyona konuşan Kings College profesörü ve Kürdistan uzmanı olduğu belirtilen Şiwan Zulal, “PKK’nin çok tecrübeli savaşçıları var. Hareketli, çevik ve çok taktiktirler” dedi.

France24, Êzidîlerin verdiği ağır bedele rağmen, “PKK savaşçılarının müdahalesi aralarından birçoğunun güvenli bir şekilde tahliyesini sağladı” diye belirtti.

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s