MLKP savaşçıları da Şengal’de

MLKP savaşçıları da Şengal’de

Rojava ve Şengal’de savaşan MLKP’liler, “Türkiye, Kürdistan ve Ortadoğu devrimi için birleşik mücadelenin gerektiğinin bilinci ve sorumluluğuyla hareket eden partimizin savaşçıları olarak tüm Türkiyeli ve dünya devrimcilerini ve ezilen halkları Şengal’de süren özgürlük savaşına destek vermeye çağırıyoruz” dedi.

MLKP kadın ve erkek savaşçıları, Êzidî Kürt halkına uygulanan vahşete karşı Şengal’de olduklarını duyurdu.

“Rojava ve Şengal’de savaşan MLKP’liler” imzalı açıklamada, Türkiyeli işçi ve emekçilere, AKP’nin Ortadoğu politikasına karşı mücadele çağırısı yapılırken, “Türkiyeli ve dünya devrimcilerini ve ezilen halkları Şengal’de süren özgürlük savaşına destek vermeye çağırıyoruz” denildi.

Açıklama şöyle:

“Rojava ve Kürdistan devrimini, Ortadoğu demokratik devrimini boğmak için Kürdistan topraklarını işgal eden ve katliamlar yapan IŞİD çetelerine karşı savaşan YPG, HPG, YPJ, YJA-STAR ve Şengal Savunma Birlikleri’ni selamlıyoruz. Savaşınız savaşımızdır, mücadeleniz mücadelemizdir diyor, MLKP’li kadın ve erkek savaşçıları olarak hem devrimi, hem Kürdistan’ı savunmak ve hem de Êzidî Kürt halkına uygulanan vahşete karşı mücadele etmek için Şengal’deyiz.

Türk devleti ve AKP iktidarı IŞİD katliamlarının suç ortağıdır. Katliamcı, tecavüzcü, talancı IŞİD’in destekçisidir. Türkiyeli işçi ve emekçileri, Müslüman halkını, devrimci ve demokratik güçleri AKP’nin IŞİD ve Ortadoğu politikasına karşı aktif mücadele etmeye çağırıyoruz.

ABD ve Avrupa emperyalistleri yardım adı altında bölgeye silah satıyorlar, karşı devrimci güçleri silahlandırıyorlar, Kürdistan’ın özgürleşmemesinin yollarını arıyorlar. IŞİD’in besleneceği zemini güçlendiriyorlar. Ezilen halkları kendilerine mecbur bırakmak istiyorlar.

ABD’nin, sömürgecilerin ve işbirlikçilerin “yardımı” değil, dünya ezilenlerinin desteği akmalı Kürdistan’a. Türkiye, Kürdistan ve Ortadoğu devrimi için birleşik mücadelenin gerektiğinin bilinci ve sorumluluğuyla hareket eden partimizin savaşçıları olarak tüm Türkiyeli ve dünya devrimcilerini ve ezilen halkları Şengal’de süren özgürlük savaşına destek vermeye çağırıyoruz.

Ortadoğu halkları ve ezilenler artık özgürlük istiyorlar. Bunun için direniyorlar. Bunun için savaşıyorlar. Devrim istiyorlar. Halkların ve inançların birlikte yaşayacağı demokratik bir Ortadoğu’nun savaşını veriyorlar. Onurlu bir yaşam için özgürlük diyorlar. Özgürlük için mücadeleyi seçiyorlar. Dünya halklarına ve devrimcilerine umut ve direniş oluyorlar. Öldürülürken, kaçırılırken, başı kesilirken, tecavüze uğrarken dahi özgürlük düşlerinden vazgeçmiyorlar. IŞİD vahşetine karşı insanlığın vicdanı oluyorlar. Dağların yolunu seçiyorlar. Elde silah insanlığı ve geleceği savunuyorlar.

Devrim ve özgürlük için savaşanlar kazanacak!”

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s