MARDİN’Lİ ASKERE BENZİN DÖKÜP DİRİ DİRİ YAKTILAR!

MARDİN’Lİ ASKERE BENZİN DÖKÜP DİRİ DİRİ YAKTILAR!

2 Ay Önce Nusaybin’de Oturan Babasını Arayarak ”Beni Kurtar” Dediği Aktarıldı.

Askerlik yaptığı Tekirdağ Topçu Taburunda bugün feci şekilde yanan Mardin Midyat nüfusuna kayıtlı 20 yaşındaki Dilbirin Doğan isimli gencin, bölükteki diğer askerler tarafından benzinle yakılmış olduğu iddia edildi.

Çorlu Devlet Hastanesine kaldırılan Doğan’ın durumunun kritik olduğu öğrenildi. Doğan’ın akrabası Murat Öz, olayın ardından konu hakkında konuştukları bölük komutanlarının kendilerine çelişki anlatımlarda bulunduğuna dikkat çekti. Bir komutan, Dilbirin’in kızıp kendini benzinle yaktığını söylerken, bir diğerinin ise arkadaşlarının şakası sonucu yandığını anlattığını belirten Öz, ayrıca Dilbirin’in iki ay önce Nusaybin’de oturan babasını arayarak “Beni kurtar” dediğini aktardı.

Sadece 2014 yılında 35 askerin şüpheli bir şekilde hayatını kaybettiği Türkiye’de akıl almaz bir olay daha yaşandı. 7 aydır Tekirdağ Topçu Taburunda askerlik yapan 20 yaşındaki Dilbirin Doğan, feci şekilde yandığı ortaya çıktı. Çorlu Devlet Hastanesine kaldırılan ve yoğun bakıma alınan Doğan’ın durumunun kritik olduğu öğrenilirken, bölük komutanların konu hakkında çelişkili anlatımlarda bulunması ise “Dilbirin diri diri mi yakıldı?” sorusunu akla getirdi.

image

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s