HDP Halkların Şafağı

Halkların Demokratik Partisi – HDP Eş Genel Başkanı Figen Yüksekdağ Almanya’nın Duisburg kentinde göçmen halklarımızla buluştu.

Biz ayağa kalkınca karşımızdakinin dev değil cüce olduğunu anladık. Halklarımızın büyüyen gücü AKP’nin çarkına çomak sokuyor. HDP’yi zayıf düşürmek için ne gerekiyorsa yapıyorlar. Neredeyse günde beş büromuza saldırı oluyor. Bugün sokaktaki çocuğa da sorsanız hangi partinin silahtan güç aldığını size söyler.

Başbakan Davutoğlu yaptığı açıklamalarla HDP’yi faşist saldırıların hedefi haline getiriyor. Şiddeti teşvik eden başbakan Davutoğlu ve cumhurbaşkanı Erdoğan’dır. Başbakan diyor ki “Bizim otobüslerimize yumurta atıyorlar.” Bunların danışmanları akıl fukarası. HDP’liler yumurta atmaz. Çünkü yumurta nimettir. AKP’ye atılarak heba edilmez. Kaynağından bilgi vereyim: Van’da AKP’ye yumurta atanlar yine AKP’liler. Sadece halka değil, kendilerine de zorba. AKP seçmenine sesleniyorum. Yarın AKP’ye yumurta atmak istemiyorsanız gelin HDP’ye oy verin. AKP’nin zorbalığını engelleyecek tek güç HDP’dir. Bunu herkes bugün çok daha iyi görüyor. HDP gittikçe büyüyor. AKP’yle koalisyon yapacağımız yalanını söyleyenlere şunu söylüyorum: Halkı çocuk yerine koymayın, ayıptır. AKP kim ki biz onunla koalisyon kuralım? HDP halkların koalisyonudur. Çok şükür HDP’nin mayası sağlam. Bu mayayı yaratan geleneğimize bin selam olsun! Artık şafak sökmeye başladı. HDP halklarımızın şafağıdır. Şafak sökümü nasıl engellenemezse zaferimiz de engellenemeyecek.

2015 seçim bildirgesi HDP’nin eylem programıdır. Bildirgemizi, yeni yaşam programımızı, onların aklı almıyor. Ekonomik programımızın kaynağını soruyorlar. Peki biz de soruyoruz, milyarlık saraylar yaptınız, kaynağı nedir? Cevap verelim, hırsızlık! İşçi ve emekçiler iş, ekmek ve özgürlüğü hak ediyor. Biz bunu vereceğiz. AKP de bitişi hak ediyor. Bunu da vereceğiz!

Diyaneti kaldıracağız diyoruz. Başbakan bundan rahatsız oluyor. Bunda rahatsız olacak ne var? Biz bu sözümüzün arkasındayız. Zorunlu sünnileştirmeye halklara dayatan bir kurumu niye kaldırmayalım? Diyanet’in savunulacak bir yanı mı var? Bir devlet kendisine inanç tarifi yapamaz. Demokrasinin D’sini bilen böyle olmadığını da bilir. Başbakan “Diyanet dinimizin güvencesi” diyor. Peki, Diyanet İşleri Başkanlığı kurulmadan önce Türkiye halkları dinsiz miydi? Biz Diyanet İşleri Başkanlığı’nı kaldırıp yerine İnanç İşleri Bakanlığı kuracağız. Her inanca eşit olacağız. HDP, düne kadar birbirinden koparılanları birleştirdi. Camiden gelenle Cemevi’nden gelen HDP’de. Bunu başardık.

HDP’nin ittifak gücü ATİK’e yapılan operasyonu şiddetle kınıyorum. ATİK’in yanındayız.

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s